Rzymskokatolicka Parafia

Bank: Bank Spółdzielczy w Wołczynie

IBAN: PL 86 88760009 0031 9854 2000 0001

SWIFT Code/BIC: GBWCPLPP

Ministranci to wspólnota, której celem jest służba przy ołtarzu, aby Liturgia była piękna i czytelna. Nasza parafia może pochwalić się prężnie działającą wspólnotą  Liturgicznej Służby Ołtarza. Należą do niej; Henio (najstarszy z ministrantów, obecnie przebywa w Niemczech, ale kiedy nas odwiedza zawsze jest z nami),  Samuel,  Maciej, Kuba, Andrzej, Piotr, Mateusz Z., Mikołaj, Bartek N., Michał S., Michał K., Mateusz K., Bartek P., Natan, Szymon. Należą również nasze piękne koleżanki: Julka, Iwona, Paulina, Ania, Wenessa, Ewa, Roksana, Martyna, Julka S., Daria, Sara, Wiktoria, Wiktoria, Maja, Emilka, Małgosia, Jagódka, Blanka

Pierwsze i podstawowe zadanie wykonujemy bez zarzuty. Liturgia jest przez nas „zabezpieczona”. Jesteśmy obecni i czuwamy, aby wszystko było przygotowane. Wymaga to wiedzy, którą pogłębiamy na spotkaniach ministranckich.

Bycie ministrantem to także odpowiedzialność za kościół i obejście wokół kościoła. Kiedy jest tylko taka potrzeba zakładamy strój roboczy i pomagamy na ile nam pozwalają umiejętności. Malowanie płotów, zamiatanie, koszenie trawy, pomaganie starszym. To nasze obowiązki, które wykonujemy z ochotą. Takie pełnienie służby wyrabia hart ducha, bo trzeba być odpowiedzialnym, punktualnym, sumiennym i „myślącym”.

Oprócz pracy i obowiązków spędzamy czas na radościach. Ks. Proboszcz organizuje ogniska, wyjazdy wakacyjne. Dla nas jest to czas spędzony razem, które cementuje naszą znajomość i pozwala dobrze się bawić. Dobrze jest być ministrantem.

Nasze wakacyjne wyjazdy:

2009 -Węglówka, 2010 - Ocypel, 2011 - Kłodzko, 2012 - Białystok, 2013- Zakopane, 2014 - Tarnów, 2015 - Obra, 2016 - Iława,  2017 - Węglówka, 2018 - Ocypel

NASZ CMENTARZ

Ważne wydarzenia: